O mně

Sdílejte galerii na:
Dovoluji si připojit pár základních informací o mojí osobě:

S fotografováním jsem začal před více než čtyřiceti lety a fotografování pod vodou se věnuji od roku 2006. Co se týče fotografické techniky, v minulosti jsem používal fotoaparáty Praktika a Panasonic, v poslední době používám fotoaparáty a objektivy zejména značek Canon a Sony. Pro fotografování pod vodou používám vybavení od firmy Sea&Sea (od D.E.A.W.S. Centrum s.r.o.). Při fotografování ve světě “nad vodou” se ponejvíce zaměřuji na fotografii krajiny, rád fotograficky zaznamenávám i cesty nejen za potápěním a rád zpracovávám i některá zajímavá témata. Zvláštní příchuť má určitě fotografování pod vodou, kde se snažím zprostředkovat náhled do podvodního světa oceánů, moří a jezer jak z teplého pásma, tak i ze studených severně položených oblastí. V posledních letech se mou srdeční záležitostí staly cenoty a jeskyně na mexickém poloostrově Yucatán. Tím, co lze vidět při potápění v tamních jeskyních jsem okouzlen a snažím se tuto tajemnou krásu co nejlépe fotograficky zachytit. Jsem účasten v některých fotografických komunitách, v jejichž galeriích uveřejňuji část svých fotografií. Jedná se o českou Galerii Megapixel, celosvětovou kurátorovanou galerii 1x a celosvětovou komunitu ViewBug.

Fotografické úspěchy:
 

Potápění, cestování a přitom fotografování si vyžaduje poměrně hodně času. Poděkování za spolupráci při fotografování proto patří především mé manželce Lidce, která pod vodou jakožto můj buddy trpělivě snáší věčné “čekání na fotografa”, dále mému synovi, kameramanovi Martinovi Poláchovi, který je mým velkým fotografickým rádcem a konzultantem i synovi Petrovi Poláchovi, který je můj druhý buddy. Poděkování patří panu Davidovi Duškovi za klíčovou spolupráci při fotografování v jeskyních Yucatánu.

Fotografické výpravy (nejen) za potápěním si podle možností organizujeme spolu s manželkou a synem sami nebo využíváme jiných organizací či potápěčských center, mezi které patří zejména SPELEO ZONE MEXICO, D.E.A.W.S. Centrum s.r.o. (ČR), BARAKUDA DIVING s.r.o. (ČR), Kapr Divers, s.r.o. (ČR), TOP DIVE s.r.o. (ČR), UWH s.r.o. (ČR), DIVE.IS (Iceland), Aggressor Adventures (USA), Ballinskelligs Boats (Ireland) a další.

Petr Polách, Šumperk

 

Sdílejte galerii na: